FOLLOW ME

Seria FOLLOW ME

Seria talerzy FOLLOW ME powstała w mieście-ogrodzie Podkowie Leśnej. Na poszczególnych naczyniach można zobaczyć tropy dzika, sarny, jelenia i ptaka - zwierząt, które są charakterystyczne dla polskich lasów. Pomysł narodził się podczas spaceru, gdy autorka projektu zauważyła na błotnistej ulicy ślady dzika, a kilka tygodni później na śniegu ślady sarny. Wzór inspirowany jest otaczającą nas naturą, którą przy pomocy talerza Follow me można "zaprosić" do domu.

1/4

Seria 1/4

Autorka uważa, że na odbiór ceramiki większy wpływ ma połysk szkliwa niż sama barwa.     Potwierdzeniem tej tezy jest seria 1/4, w której spotykają się te same kolory w wersji matowej i błyszczącej. Surowość szkliwa matowego została zestawiona z lekkością szkliwa błyszczącego. Jednak aby naczynie nie straciło swojej prostoty, proporcje ich są nierówne.

BETWEEN

Seria BETWEEN

Najnowsza kolekcja naczyń, w której spotykają się dwa światy. Jasny kolor jest spokojny, stonowany i delikatnie przechodzi w drugi, już bardziej zdecydowany. Ale żeby ich spotkanie było i harmonijne granica między nimi jest rozmyta z drobnymi akcentem trzeciego koloru.

Serie naczyń

Serie naczyń obejmują większe i powtarzalne kolekcje.
Są to zestawy naczyń, które mają swoją historię i powstały w konkretnym celu.

WOOL&LINEN

Seria WOLL&LINEN

Naczynia  WOOL&LINEN charakteryzują się oryginalną fakturą, ponieważ odbita jest na nich tkanina. Do miękkiej gliny został przyłożony len lub wełna  i dociśnięte tak, aby uwydatnić wzór. Faktura jest delikatna i subtelna, jednak jednoznacznie kojarząca się z materiałem. Jest to kolejny projekt nawiązujący do natury oraz namawiający do zwolnienia tempa życia i odpoczynku. Kolorystyka jest prosta: dominuje czerń i biel.  Początkowo seria obejmowała małe talerzyki, jednak z czasem powstały także półmiski, deski i duże misy.

Galeria

W Galerii znajdują się zdjęcia niektórych naczyń, które  wykonałam. Czasami były to większe serie, czasami prototypy lub egzemplarze, na których sprawdzałam połączenia kolorów szkliw. Można zamówić naczynia prawie identyczne (wszystko jest wykonywane ręcznie, więc zdarzają się lekkie odchylenia od oryginału) lub inspirowane którymś ze wzorów.