Wśród mieszkańców Podkowy Leśnej nie brakuje osób o artystycznych duszach.

W zaciszach swoich domów i pracowni tworzą niezwykłe przedmioty. Każdy jest wyjątkowy, dopracowany i wykonany z pasją i zaangażowaniem.

 

Zachęcamy do wspierania lokalnych artystów i rzemieślników i zapraszamy do wirtualnego spotkania z Podkowiańskimi Twórcami. 

Wierzymy, że nasze dzieła sprawdzą się jako tegoroczne prezenty na Boże Narodzenie a może też na inne okazje.

Prezentownik Podkowiański

2021r.

ANNA HNATYSZAK
Nazywam się Anna Hnatyszak. Podkowa Leśna stała się moim domem 20 lat temu. 
Jestem fotografką i geografką zakochaną w urodzie świata. W czasie moich podróży tworzę fotografie, które później stają się dekoracjami domów, jak i dodają charakteru przestrzeniom biznesowym. 
Moje prace inspirowane naturą, doceniają miłośnicy sztuki, dalekich podróży i minimalizmu. 
 
Kontakt:
501 159 424 

www.hnatyszak.com

OLOCO
Oloco - ręcznie tworzona biżuteria z najwyższej klasy szklanych japońskich mikrokoralików Miyuki, wykończona srebrem lub srebrem złoconym.
Bransoletki i kolczyki tworzę z ogromną pasją, starannością, dobrą energią i miłością. Inspirują mnie kolory i rękodzieło Ameryki Południowej. 
Projektuję także biżuterię na zamówienie - są to niepowtarzalne wzory.
 
Kontakt:

Instagram OLOCO

Instagram Ania Kasperkiewicz

ANIA KASPERKIEWICZ
Architekt z pasją ceramiczną. Tworzy ceramikę użytkową i dekoracyjną a także rzeźbę ceramiczną. W 2013r wraz z uczniami gimnazjum stworzyła wielkowymiarową, ceramiczną płaskorzeźbę - makietę Podkowy Leśnej (180x150cm), stojącą obecnie w Parku Miejskim. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi.
 
Kontakt:
aniakas@gmail.com
instagram: @anna_kasperkiewicz_ceramika
 
ECOCONCEPT
Ecoconcept to pomysł na tworzenie unikatowego rękodzieła, które powstaje w duchu zero waste. Nasze produkty są wielokrotnego użytku, korzystamy głownie z polskich materiałów i surowców. Nasze produkty nie są doskonałe, bo wykonujemy je ręcznie, ale dbamy aby powstawały z największa starannością. Najważniejsza dla nas to to, aby były przyjazne, przydatne, trwałe i naturalne. Wracamy do korzeni- bazą surowcową jest organiczna bawełna i szary len. Wzbogacamy je o jedwab z Milanówka, tkaniny konopne lub z pokrzywy. W zdobnictwie najbliższa nam jest estetyka słowiańska, ale sięgamy także do ornamentyki spotykanej u innych ludów. 

 

Kontakt:
ecoconcept@op.pl
Facebook: @Ecoconcept

Facebook Ecoconcept

M2K CERAMIKA
Marta Krasna-Kornak zakochana w Skandynawii i najchętniej wracająca do Szwecji. Po swojej mamie pasjonatka pieczenia, a po swoim tacie miłośniczka natury. Realistka twardo stąpająca po ziemi, mająca jednak artystyczne zapędy do tworzenia. Zdecydowana fanka geometrii i prostoty, a także stonowanych barw, które przenosi na swoje prace. W jej ceramice dominuje kolor biały, szary i wszelkie odcienie niebieskiego, natomiast w ceramice przeznaczonej do wypieków często pojawia się różowy. Głównym przesłaniem jej twórczości jest funkcjonalność – przedmioty powstające w jej pracowni mają przede wszystkim służyć ludziom. Poprzez swoją twórczość chce zarazić innych miłością do ceramiki.

 

Kontakt:
www.m2kpracowniaceramiczna.pl
Facebook: @m2kceramika
Instagram: @m2kceramika

M2K ceramika

ALICJA KOŁAKOWSKA
Zajmuje się głównie malarstwem akwarelowym. Inspiracje czerpie ze świata natury.
Duży wpływ na tematykę ma koleopterofauna Polski czyli… chrząszcze, szczególnie gatunki zagrożone wyginięciem.
Oprócz malarstwa zajmuje się również tatuażem i ceramiką.
 
Kontakt
Instagram: @woodland_ink

Instagram Woodland_ink

***